• grudzień

    20

    2022
  • 551
  • 0
Ile czasu trwa ocieplanie domu?

Ile czasu trwa ocieplanie domu?

Prace termomodernizacyjne prowadzone w budynku mają ogromne znaczenie dla komfortu mieszkańców oraz domowego budżetu. Choć są niezwykle potrzebne, mogą być męczące dla domowników. Wiele osób zastanawia się, ile czasu trwa ocieplanie domu? Odpowiadamy.

Ocieplanie domu – od czego zależy czas szybkość prowadzonych prac?

Termomodernizacja budynku to najlepsza decyzja, jaką można podjąć w celu zwiększenia komfortu domowników oraz poczynienia znacznych oszczędności. To ile czasu zajmuje ocieplanie domu, zależy w dużej mierze od powierzchni zlecanych robót, a także miejsca, w którym będą one wykonywane. Jeśli będzie to docieplanie ścian zewnętrznych, pod uwagę należy wziąć warunki pogodowe. Deszczowa pogoda, duża wilgotność powietrza czy zbyt niska temperatura mogą prowadzić do znacznego wydłużenia prac. Dodatkowo czas trwania robót związany jest z rodzajem wybranego materiału do ociepleń.

Ile czasu trwa ocieplanie domu pianką poliuretanową?

Wśród najczęściej wybieranych materiałów do ociepleń wymienia się piankę poliuretanową. To nowoczesny materiał w formie płynnej, który aplikowany jest za pomocą wydajnych i sprawnie działających agregatów. Pianka, zwiększając swoją objętość, jest w stanie wypełnić wszystkie miejsca, dając maksymalną szczelność. Co ważne, na możliwość jest zastosowania nie wpływa temperatura czy warunki pogodowe. Nie ma potrzeby przygotowywania powierzchni, dlatego prace te mogą odbyć się niezwykle szybko. W przypadku niewielkiego budynku nawet w 1 dzień.

Ile czasu zajmuje ocieplanie domu wełną czy styropianem?

Ocieplanie domu przy użyciu wełny czy styropianu jest metodą niezwykle popularną. Od lat w taki sposób wykonuje się ocieplenia, jednak technika ta powoli wypierana jest przez nowoczesne metody termomodernizacji budynków. Jest dużo bardziej pracochłonna, gdyż wymaga przygotowania podłoża czy stworzenia specjalnej konstrukcji. Na pracę te mają wpływ warunki pogodowe i panująca temperatura. Ocieplenie skomplikowanej bryły domu o około 200 metrach kwadratowych może zająć nawet 2 tygodnie, co może znacznie utrudniać funkcjonowanie domowników.

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE

Latest Posts

Most Viewed

Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

© 2023 P.H.U. Irmag | Polityka prywatności