• czerwiec

    30

    2023
  • 274
  • 0
Jak ocieplać budynek zimą?

Jak ocieplać budynek zimą?

Ciepło w domu podczas zimy ma kluczowe znaczenie nie tylko dla komfortu mieszkańców, ale również ich zdrowia oraz portfela. Ocieplanie budynku zimą może wydawać się dość ryzykowne, jednak nie jest niemożliwe. Kluczowe znaczenie mają tu temperatury, jakie panują na zewnątrz. Jak ocieplić budynek zimą i czy jest to dobry pomysł? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Ocieplanie budynku w zimie – po stronie zewnętrznej

Ocieplanie budynku w zimie na zewnątrz nie powinno być kontynuowane, jeśli temperatura spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza. Dotyczy to szczególnie tradycyjnych materiałów dociepleniowych jak styropian. Pamiętajmy, że nie warto decydować się na prowadzenie takich prac na własną rękę, szczególnie w niesprzyjających warunkach. W końcu nikt z nas nie chce ponosić wysokich kosztów zakupu materiałów, które po zetknięciu się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi okażą się bezskuteczne w działaniu. Brak wiedzy i umiejętności to coś, co może przynieść zupełnie odwrotne efekty, stąd warto sięgnąć po radę profesjonalistów. Ocieplanie budynku zimą jest możliwe wewnątrz pomieszczeń, co również pozwoli zapobiec stratom ciepła. Jeśli chodzi o ocieplanie ścian na zewnątrz, coraz częściej dostępne są rozwiązania, które umożliwiają ich stosowanie nawet przy ujemnych temperaturach. W tej kwestii warto skonsultować się ze specjalistą. 

Ocieplanie budynku zimą – wewnątrz pomieszczeń

Ocieplanie budynku zimą jest możliwe wewnątrz pomieszczeń wtedy, kiedy są one wyposażone w okna i drzwi, a cały budynek posiada dach. Prace ociepleniowe są szczególnie polecane, kiedy mamy do czynienia z ogrzewanym budynkiem. Kiedy temperatura spadnie poniżej zera, z powodzeniem można ocieplać skosy na poddaszu, tworzyć izolację belek stropowych drewnianych czy betonowych, a także docieplać ściany od wewnątrz. Ocieplenie budynku zimą jest możliwe przy użyciu wełny, a także pianki poliuretanowej czy celulozy. Materiały te dają szansę na stworzenie szczelnej izolacji, bez mostków termicznych oraz zdrowego domu bez grzybów i szkodliwej dla mieszkańców pleśni.

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE

Latest Posts

Most Viewed

Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

© 2023 P.H.U. Irmag | Polityka prywatności