• grudzień

    20

    2022
  • 511
  • 0
Jak przygotować przewody wentylacyjne pod ocieplenie pianą pur?

Jak przygotować przewody wentylacyjne pod ocieplenie pianą pur?

Podczas planowania ocieplenia pianką pur przewodów wentylacyjnych, należy dokonać odpowiednich przygotowań, które pomogą w zapewnieniu stabilności energetycznej na długie lata. Jednak trzeba takie czynności wykonać prawidłowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo przygotować się do ocieplenia przewodów wentylacyjnych pianką pur, a w razie potrzeby możesz skorzystać z profesjonalnych usług firmy IRMAG, która realizuje usługi na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Ocieplenie przewodów wentylacyjnych – korzyści

Zabezpieczenie instalacji poprzez ocieplenie przewodów wentylacyjnych to korzyści, takie, jak chociażby: ochrona przed niekontrolowanymi stratami ciepła, rozwojem pleśni, uszkodzeniem powierzchni przewodów wentylacyjnych czy skraplaniem się wody na rurach, co mogłoby doprowadzić do ich korozji. Brak takiej izolacji może spowodować znaczący wzrost kosztów związanych z eksploatacją budynku, a warunki w nim panujące ulec znacznemu pogorszeniu doprowadzając do strat ciepła i innych dotkliwych finansowo konsekwencji. Ocieplanie rur wentylacyjnych pianką pur pozwala utrzymać określone parametry panujące wewnątrz obiektu.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu?

Wiele osób decydujących się na ocieplenie przewodów przy pomocy pianki pur ze względu na trwałe racjonalizowanie zużycia energii i zmniejszenie efektów eksploatacji instalacji zastanawia się, na co zwrócić uwagę podczas montażu takiej izolacji. Warto między innymi pamiętać, żeby przeprowadzać prace w temperaturze 5°C – 35°C oraz upewnić się, że powierzchnia przewodów jest czysta, sucha i odtłuszczona. Następnie należy zweryfikować stopień przylegania materiału izolacji do przewodów i zabezpieczyć połączenia przewodów, które mogą tworzyć tzw. mostki termiczne. Montaż najlepiej przeprowadzać zgodnie ze wskazówkami producenta pianki pur, zamieszczonymi na opakowaniu produktu. Podczas wykonywania wszystkich tych czynności należy oczywiście pamiętać o odpowiednich narzędziach i środkach ochrony indywidualnej.

Grubość izolacji cieplnej a przepisy

Wiele osób zadaje sobie pytanie o grubość izolacji cieplnej a przepisy obowiązujące przy ocieplaniu przewodów pianką pur. Chociaż w rozporządzeniach nie ma jednoznacznych wymagań, a sytuacje w wielu przypadkach są od siebie diametralnie różne, warto wykonać analizę wstępną, która uwzględni parametry i specyfikę pracy instalacji wentylacyjnej oraz poziom strat bądź zysków ciepła do zaakceptowania. Z kolei, jeśli chodzi o określenie grubości pianki pur podczas ocieplania przewodów wentylacyjnych, najlepiej kierować się procedurami przedstawionymi w normie PN-EN ISO 12241:2010.

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE

Latest Posts

Most Viewed

Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

© 2023 P.H.U. Irmag | Polityka prywatności