• czerwiec

    30

    2023
  • 327
  • 0
Jak przygotować poddasze pod izolację pianą PUR?

Jak przygotować poddasze pod izolację pianą PUR?

Izolacja poddasza pianą PUR staje się bardzo popularną metodą. Warto jednak dowiedzieć się, jak w odpowiedni sposób przygotować poddasze do jej aplikacji. Jak przygotować poddasze, gdy chcemy wykonać izolację pianką ICYNENE?

Jak przygotować poddasze, gdy chcemy wykonać izolację pianką ICYNENE?

Izolacja poddasza pianką ICYNENE wymaga odpowiedniego przygotowania poddasza. Przed przybyciem fachowców należy odpowiednio zabezpieczyć folią drzwi, okna oraz inne miejsca narażone na zabrudzenia. Większość firm oferuje tę usługę w cenie. Przed wykonaniem izolacji pianką, należy skonsultować kilka parametrów. Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się, czy nasze poddasze wymaga zastosowania folii paroszczelnej. Chcąc wykończyć poddasze płytami kartonowo-gipsowymi, należy przed aplikacją pianki do ocieplania, zamontować uchwyty do ich montażu. Ważną kwestią jest również ustabilizowanie i oczyszczenie powierzchni, na którą będzie aplikowana pianka PUR. Wykonaj również szpalety z płyt kartonowo-gipsowych przy oknach dachowych, pozwoli to na odpowiednie ich uszczelnienie. 

Co zrobić, kiedy nie ma jeszcze wykonanej izolacji elewacyjnej?

Wykonanie ocieplenia poddasza pianką PUR najczęściej zaleca się na samym końcu, przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Jednak co zrobić, kiedy nie ma jeszcze wykonanej izolacji elewacyjnej? Chcąc przyspieszyć te działania, można zdecydować się na sztuczne osuszanie powierzchni, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jeżeli ocieplenie elewacji jeszcze nie zostało zrobione, to szczelina za murłatą musi być zaklejona za pomocą styropianu o grubości 30 mm i zwykłej pianki montażowej. Warto w takich kwestiach poradzić się również specjalistów. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziesz wiele istotnych informacji na temat ocieplania poddasza pianą. W celu uzyskania odpowiedniego efektu ocieplania warto powierzyć kwestię przygotowania do aplikacji piany, wykwalifikowanej firmie, która zadba o wszystkie szczegóły. 

 

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE

Latest Posts

Most Viewed

Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

© 2023 P.H.U. Irmag | Polityka prywatności