• luty

    13

    2023
  • 404
  • 0

Czym jest celuloza do ociepleń budynków?

Czym jest celulozowy materiał izolacyjny? Celuloza używana do izolacji w budownictwie jest materiałem pochodzenia organicznego, który wytwarza się głównie ze specjalnie wyselekcjonowanego papieru gazetowego. Na etapie produkcji jest on rozdrabniany i odpowiednio impregnowany.

Jak działa celuloza, jako izolator budynku?

Celuloza dzięki impregnacji należy do kategorii materiałów niepalnych, w zetknięciu z ogniem zwęgla się, tworząc twardą skorupę zapobiegającą rozprzestrzenianiu się ognia. Celuloza jako materiał izolacyjny jest wykorzystywana w budownictwie od początku XX wieku. Ma szereg zalet. Materiał jest odporny na rozwój pleśni. Celuloza posiada także wysoką zdolność tłumienia dźwięków.

Pianka otwartokomórkowa a zamkniętokomórkowa – którą wybrać?

Pianki to popularne materiały izolacyjne, stosowane w budownictwie. Służą do ocieplania budynku, podnosząc tym samym komfort, zdrowie i bezpieczeństwo jego użytkowników. Wyróżnia się dwa rodzaje produktów – piankę otwartokomórkową i zamkniętokomórkową. Na którą się zdecydować?

Pianka zamkniętokomórkowa

Ten typ pianki charakteryzuje się dużą sztywnością i posiada w swojej strukturze zamknięte komórki. Przypomina nieco gąbkę. Dzięki temu pianka ma lepsze właściwości w zakresie izolacji termicznej. Dodatkowo cechuje ją również duża wodoszczelność i wytrzymałość. Z tego względu świetnie chroni przed czynnikami atmosferycznymi jak mocny wiatr, niskie temperatury, deszcz. Idealnie sprawdzi się na zewnątrz budynku. Nie oznacza to jednak, że nie można zastosować jej także wewnątrz. Pianką tą najczęściej ociepla się ściany, poddasza, stropy oraz wzmacnia różne elementy konstrukcyjne. W przypadku, gdy w danym pomieszczeniu istnieje zbyt duży poziom wilgotności, pianka zamkniętokomórkowa jest tą odpowiednią.

Pianka otwartokomórkowa

Ta pianka zawiera w swej strukturze otwarte komórki. Dodatkowo materiał tego typu jest bardziej elastyczny i lekki, przez co nie dochodzi tu do obciążenia konstrukcji domu. Posiada także niższy poziom gęstości i słabsze możliwości pod względem termoizolacji. W porównaniu z wersją zamkniętokomórkową pianka jest także, nieco mniej trwała i odporna na wszelkiego typu uszkodzenia. Z kolei jej atutem jest większa przepuszczalność pary. Poza tym doskonale wygłusza i izoluje różnorodne dźwięki. Wszystko to sprawia, że pianka otwartokomórkowa polecana jest do stosowania przede wszystkim przy ocieplaniu ścian wewnątrz. Równie dobrze sprawdza się także przy termoizolacji dachu i poddasza.

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE

Latest Posts

Most Viewed

Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

© 2023 P.H.U. Irmag | Polityka prywatności