• wrzesień

    20

    2022
  • 496
  • 0
Którą piankę lepiej wybrać, piankę otwartokomórkowa czy zamkniętokomórkowa?

Którą piankę lepiej wybrać, piankę otwartokomórkowa czy zamkniętokomórkowa?

Ocieplanie pianą poliuretanową (PUR) odbywa się drogą natrysku i jest jedną z najbardziej znanych, najstarszych, a jednocześnie – niezmiennie najskuteczniejszych metod. Pianka ociepleniowa nadaje się do stosowania w połączeniu z każdym rodzajem materiału budowlanego. Tym, co warto wiedzieć o pianie PUR jest również fakt, iż wykazuje ona dużą wytrzymałość na skrajne warunki atmosferyczne oraz zmianę temperatur, dzięki czemu ocieplanie przy jej użyciu jest ekonomiczne i trwałe. Niewątpliwą zaletą pianek ociepleniowych jest także fakt, że pełnią one dodatkową warstwę wygłuszającą oraz skutecznie wzmacniają wszelkie konstrukcje budowlane.

Czym różnią się pianka zamkniętokomórkowa i otwartokomórkowa?

Różnicę podpowiadają już same nazwy – te dwa rodzaje różnią się głównie budową. Ale istotna jest również różnica w ich zastosowaniu. Pianka zamkniętokomórkowa, ze względu na swą ścisłą, nieprzepuszczająca powietrza, wody ani innych substancji strukturę jest twardsza i mocniejsza. Dzięki temu stosowana jest, np przy ocieplaniu fundamentów i piwnic, czyli miejsc narażonych na duże zawilgocenie. Sprawdza się również w skutecznej izolacji obiektów gazoszczelnych. Pianka otwartokomórkowa natomiast, jest zdecydowanie lżejsza i stosuje się ją  w ociepleniu budynków mieszkalnych, czy użyteczności publicznej, doskonale sprawdza się przy ocieplaniu dachów.

Czym różni się ocieplanie nowszych i starszych domów pianą PUR?

Jeżeli zastanawiasz się, czym różni się ocieplanie nowszych i starszych domów pianą PUR to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, gdyż właściwie niczym. Ten produkt doskonale nadaje się do ocieplenia zabudowań nowych i starych. Jednak, przy ocieplaniu starszych domów może się okazać, że skuteczną i wielofunkcyjną opcją będzie pianka otwartokomórkowa – jej oddychająca struktura pozwoli bowiem osuszyć pomieszczenia zmagające się z wilgocią, czy grzybem. W nowych domach zaś – zapobiegnie takim kłopotom w przyszłości, pełniąc doskonałą warstwę termoizolacyjną.

 

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE

Latest Posts

Most Viewed

Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

© 2023 P.H.U. Irmag | Polityka prywatności